Høsten 2025 på ungdomsklubben

Da er vi godt i gang med ett nytt halvår på klubben og vi har tatt i mot en god del nye 7. klassinger. Det er til tider stort engasjement og høy stemning, noe som er helt greit. I klubben er det plass til alle, og vi skal være en arena for kreativ og sosial utvikling. 

Ungdomsklubben i Aure Arena er åpen hver onsdag etter skoletid.

Andre arrangement i høst:

15. september: kreativ workshop: Plastmaneter 

15. september: workshop dans: Preformancedans med tema vann 

20. september: Åpning av mekkeverksted 

26. september: Åpen hall og filmkveld i Aure Arena

24. oktober: Halloweenparty 

28. oktober: Workshop gresskarlykt 

1. november: Workshopdag: mange ulike workshoper å delta på 

Det vil komme mer informasjon om hvert enkelt arrangement. Følg med på kommunens hjemmeside eller Spond-gruppa til ungdomsklubben.

Mekkeverksted

Mekkeverksted er under oppbygging i Myra. Verkstedet blir åpent ukentlig. Åpningsdato blir den 20. september. Da inviteres alle i bygda til åpning med ordfører og Kåre Svæsaspær med konkuranser.

Skaperverksted

Vi deltar i tillegg i et prosjekt i regi av Møre og Romsdal fylkeskommune om oppbygging av skaperverksted. Vi er halvveis i prosjektet og har allerede kjøpt inn mye teknisk utstyr som skal være med å øke skapergleden i kommunen. Dette samarbeider vi med skolen om, og vi gleder oss til å kunne arrangere mange ulike skaperverksted fremover. 

Mer informasjon om de ulike arrangementene kommer etter hvert som alle detaljer er på plass og kan følges på ungdomsklubbens spond gruppe og via kommunens sosiale media kanaler.